2017/04/08

Pocztówka z wakacji - DubajPomysł na wakacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pojawił się prawie rok temu. Pan GrzyGrzy znalazł informację, że Wizzair uruchamia bezpośrednie loty z Katowic do Dubaju i już wiedzieliśmy, gdzie skierujemy się tym razem. Wyszukaliśmy tanie połączenia oraz noclegi, a także podjęliśmy decyzję, aby zwiedzać wszystko na własną rękę.

Dziś chciałabym się z Wami podzielić fotograficznymi pocztówkami prosto z ciepłego Dubaju. Miejsca, które zachwyca niesamowitą infrastrukturą, czystością oraz uprzejmością mijanych ludzi.

Szczególnie mnie oczarowała odrestaurowana zabytkowa dzielnica miasta - Bastakiya. Wąskie uliczki tworzące labirynty, wieże wiatrowe, czyli barjeel, a przede wszystkim cisza i spokój... Do tego dodać kawiarenki, małe galerie sztuki, czy muzea i wyłania nam się klimat tego miejsca! W starym mieście można też spotkać tradycyjne łodzie abry, którymi podróżny zostanie przetransportowany z jednego brzegu kanału Dubai Creek na drugi, a także targi przypraw, tkanin lub złota.

Według rankingu pana GrzyGrzy nowoczesna architektura wygrywa. W ZEA wszystko musi być "naj", dlatego też znajdziemy tu najwyższy budynek świata, z którego roztacza się rozległa panorama, z widokim na całe miasto. Burj Khalifa jest zdecydowanie imponującym drapaczem chmur, a będąc u jego podnóża, warto zatrzymać się przy największym na świecie choreograficznym pokazie fontann, gdzie woda strzela nawet na 150 m w górę!
Koneserzy docenią 7 km promenadę, znajdującą się w portowej dzielnicy, otoczoną najróżniejszymi wieżowcami. Polecamy zwiedzanie po zmroku - gra świateł jest nieziemska! :)

My odhaczyliśmy jeszcze ze swojej listy: plażowanie oraz kąpiel w morzu z widokiem na hotel Burj Al-Arab (uznawany za hotel 6-gwiazdkowy), przejażdżkę w najdłuższym i w pełni zautomatyzowanym metrze (w pierwszym wagoniku przy przedniej szybie), obejrzenie największego pierścionka świata na targu złota (obwód ponad 2 m długości!), skosztowanie tradycyjnego arabskiego jedzenia, a także małą burzę piaskową, która niesamowicie ograniczyła pole widzenia.

Przed Wami - Dubaj!Natomiast w następnym poście, będziecie mogli pooglądać pocztówki ze stolicy ZEA - Adu Dhabi ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz